Black Friday

Zakupowe szaleństwo, gigantyczne obniżki cen, rabaty na każdym kroku – taki od kilku lat jest ostatni piątek listopada w Polsce. Black Friday, bo o nim mowa, czy też spolszczony Czarny Piątek staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny. Skąd się wziął? Co oznacza jego nazwa? Gdzie i jak szukać najlepszych okazji? O tym wszystkim dowiesz się poniżej.

  1. Black Friday – historia i pochodzenie święta
  2. Czarny Piątek 2022 w Polsce – kiedy przypada, gdzie szukać najlepszych ofert?
  3. Lista Sklepów na Black Friday 2022
  4. Cyber Monday 2022

Kody rabatowe na Black Friday, czyli Czarny Piątek 20221. Black Friday – historia i pochodzenie święta

Black Friday od początku swojego istnienia stanowił oficjalne rozpoczęcie świątecznego sezonu zakupowego w Ameryce. Jego powstanie jest związane z Paradami Bożonarodzeniowymi, sponsporowanymi przez największe domy handlowe w Stanach. Na końcu każdej parady pojawiał się Święty Mikołaj, co miało symbolizować rychłe nadejście Bożego Narodzenia. Był to też sygnał dla handlarzy, że rozpoczyna się gorący okres sprzedażowy. Od 1939 roku za sprawą prezydenta Roosevelta, Święto Dziękczynienia zostało ustanowione na 4. czwartek listopada. Taka zmiana oznaczała jeszcze wcześniejsze rozpoczęcie sezonu zakupowego w USA. Sama nazwa „Black Friday“ została spopularyzowana przez policjantów z Filadelfii na początku lat 60. XX wieku. Odnosiła się do złej sytuacji na drogach, spowodowanej gorączką zakupową. Z czasem negatywny wydźwięk Czarnego Piątku ustąpił jednoznacznemu skojarzeniu z wielkimi rabatami i niebywałymi okazjami w centrach handlowych.

2. Czarny Piątek 2022 w Polsce – kiedy przypada, gdzie szukać najlepszych ofert?

W Polsce termin Black Friday pojawił się stosunkowo niedawno. Z tego względu, (całe szczęście) nie zaobserwujemy w naszym kraju tak mrożących krew w żyłach scen, jak w większości galerii handlowych za oceanem. Warto jednak podkreślić, że dla łowców okazji jest to nie lada gratka. Z roku na rok, coraz więcej sklepów decyduje się na przygotowanie dla swoich klientów wyjątkowych, czarnopiątkowych ofert, z kuszącymi zniżkami.

Nie inaczej będzie i w tym roku. Black Friday 2022 przypada na 26. listopada. Zanotuj sobie tę datę w kalendarzu, bo warto! To bardzo dobra okazja na zakup świątecznych prezentów dla najbliższych, w niezwykle atrakcyjnych cenach. Co więcej, niektóre sklepy idą o krok dalej, przygotowując wyjątkowe oferty rabatowe już od poniedziałku, ogłaszając tzw. Black Week lub przedłużając święto zakupów jako Black Weekend.

Gdzie szukać najlepszych ofert na Black Friday? Online! Dzięki temu unikniesz tłumów w galeriach handlowych. Kod-rabatowy.pl wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom, prezentując Ci poniżej listę sklepów z najlepszymi okazjami! Sprawdź!

3. Lista sklepów na Black Friday 2022

4. Cyber Monday 2022

Nie masz dość zakupowego szaleństwa? A może nie zdążyłeś zrobić zakupów podczas Czarnego Piątku? Nic straconego! Zrób to w Poniedziałek, a raczej Cyber Monday. W tym roku 29. listopada, czyli tuż po Black Friday, będziesz w stanie złowić niesamowite okazje online. Cyber Monday to wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych święto online shoppingu. Każdego roku sprzedawcy przygotowują super oferty specjalnie na ten dzień, które dostępne będą tylko internecie. Nie czekaj! Nasz portal kod-rabatowy.pl przygotowal dla Ciebie zbiór najlepszych, najbardziej atrakcyjnych zniżek, promocji oraz kuponów. Rozsiądź się wygodnie przed komputerem i daj się zaczarować magii zakupów online!

5. Kody rabatowe na Black Friday, czyli Czarny Piątek 2022

Powyżej znajdziesz wszystkie kody rabatowe na Black Friday 2022 dostępne obecnie na naszej stronie. Łap okazje, przytulaj zniżki i ukochaj promocje już teraz!

Wszystkie sklepy z tej kategorii

do góry